Mevlüt Ülgen

Etkili bir sunum katılımcılar ve eğitimci için eşsiz bir motivasyon kaynağıdır. Katılımcı ile eğitimcinin birlike öğrendiği ve öğrettiği keyifli bir yolculuktur. Sunum eğitimcinin rengini ve tınısını verdiği bir deneyimdir. Eğitim yolculuğuna hazır olan her birey bu becerilerini geliştirme potansiyeline sahiptir. Kendisi ve katılımcıların keyif aldığı etkili bir öğrenme deneyimi sunabilir. Eğitimi programımızda amacımız katılımcıların sunum yetkinliğini geliştirmek, sunum becerilerini daha etkin ve daha verimli bir şekilde kullanarak tüm sunum süreçlerini rahatlıkla yürütebilir hale gelmesini sağlamaktır.

 

Eğitim İçeriği:

Eğitim, Yetişkin Eğitimi Özellikleri, Eğitim Yöntem ve Teknikeri, İnteraktif Eğitim, Sunum, Öğrenme, Öğrenme Stilleri, Etkili Sunum Öğeleri, Sunum Planlama ve Hazırlama, Eğitim Ortamı, Fiziksel-Teknolojik Donanım, Görsel İşitsel Araçlar, PowerPoint Hazırlama, Anlatımı Güçlendirecek Görseller, Resim Ses ve Video Dosyaları , Animasyon, Görsel Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler, Sunumu Uygulama, Sunum Ortamı Hazırlama, Sunum Yeri, Salon, Derslik, Teknik Donanım, Sunum Araçları, Sahne Korkusu, Sözlü ve Sözsüz İletişim Yöntemleri, Sunumda Beden Dili ve Mekan Kullanımı, Soru Sorma, Dinleme , Katılım Sağlama, Dinleyiciyi Teşvif Etme , Etkli Bir Açılış ve Sonlandırma, Motivasyon Yaratma....................

Etkili Sunum Eğitimi süresi 8 saat, 20 kişilik gruba uygulamalı atölye olarak plânlanmakla birlikte; ihtiyaç ve koşullara göre plânlamalar yapılmakta, büyük gruplara 2 saatlik seminer olarakta sunulmaktadır.