Mevlüt Ülgen

Stres uykularımızı kaçıran, keyfimizi bozan, sağlığımızı tehdit eden, ilişkilerimizi bozan,performansımızı düşüren, dikkatimizi dağıtan hata yapmamıza yol açan, bizi için için kemiren, sinsi bir cani....

Stres performansımızı artıran, bizi motive eden, tehlikelerden koruyan, hayatı daha keyifli hale getiren, ayakta kalmamızı sağlayan, bir kurtarıcı....

 

Bir an önce sinsi caniyi, olumsuz stresi kontrol altına almalıyım. Daha keyifli bir hayat için stresimi yönetmeli, olumlu düzeyde tutmalıyım diyorsanız programımız tam size göre.

Eğitim büyük gruplara 2 saatlik seminer programı olarak planlanmakla birlikte "Stres Yönetimi Eğitimi Programı" başlığında da belirttiğimiz üzere 12  seanstan oluşan, 20 saat süre, 20 -25 katılımcı ile uygulamalı atölye çalışması olarak da plânlanmıştır. Eğitim psikolog Mevlüt Ülgen koordinatörlüğünde deneyimli uzman eğitimcilerle yürütülmektedir.  Stres Yönetimi eğitimi  ihtiyaç ve koşullara göre ayrıca plânlanmaktadır. 

20 saat süren Stres Yönetimi Eğitimi Programı, stresi tanı, fark et, öğren ve uygula yöntemi ile deneyimleme ve uygulamaya dayalı bir eğitimdir. Stres testleri ile kişinin kendinde stres oluşturan faktörleri tanıması, stres belirtilerini hangi alan ve sistemde yaşadığını fark etmesi,stresle baş etme yöntemleri konusunda farkındalık yaşaması, stresle baş etmede etkili yöntemleri öğrenmesi uygulama ile hedeflenmektedir. Nefes ve gevşeme egzersizleri, imajınasyonla gevşeme, fizik egzersiz programın uygulamaları arasındadır.

Eğitimin İçeriği:

TANI  FARK ET ÖĞREN  UYGULA

1-Stresi
2-Olumlu - olumsuz stresi
4-Strese karşı tepkileri
5-Stres belirtileri
6-Stresin fizyolojisini
7-Stres ve hastalıkları

 

 

 

1-Strese yol açan nedenleri
2-Stres oluşturan günlük
yaşam olaylarını
3-Fiziksel stres kaynaklarını
4-Zaman baskısını
5-İş Stresini
6- Hızlı değişimler ve stresi  
7-Kişilik Özelliklerini
8-Stresle mücadeleni
yöntemlerini

 

1-Etkili ve etkisiz yöntemleri
2-Bilişsel yeniden yapılandırmayı
4-Sosyal paylaşımın önemini
5-Zaman yönetimini
5-Etkili  problem çözmeyi
6-Doğru nefesi
7-Sağlıklı beslenmeyi
8-Fizik egzersizi
9-Etkili iletişimi
10-Gevşeme egzersizlerini
11-Meditasyon, yogayı

1-Alıştırmalar yap
2-Sabırlı ol
3-Etkili yöntemleri  günlük
yaşamda uygula
4-Sürekliliği sağla