Mevlüt Ülgen

Coronavirüs nedeniyle sürekli evde kalmanın, psikolojimiz üzerinde büyük etkileri olabilir. Kısıtlılık halinin insanda stres ve kaygı yaratacağını belirten Türk Psikologlar Derneği önceki dönem İzmir Şube Başkanı Mevlüt Ülgen “Bu dönemde bedensel temas da sınırlılıklar olmasına karşın gönül temasını artırmak, dayanışmayı yükseltmek hepimize iyi gelecektir” dedi
Son Mühür/Tenzile Aşçı - Coronavirüs salgını nedeniyle bazı ülkeler sokağa çıkma yasağı ilan ederken bazı ülkeler de vatandaşlarına zorunluluk halleri dışında sokağa çıkmamaları konusunda ciddi uyarılarda bulunuyorlar. Ülkemizde ise, salgınla mücadele kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar dışında resmi bir sokağa çıkma yasağı uygulanmazken yetkililer ve uzmanlar vatandaşlara sürekli olarak kendi OHAL’lerini ilan etmeleri ve evlerinde kalmalarını söylüyorlar.

Gündelik hayatın koşuşturması içerisinde çoğu zamanını evin dışında geçiren vatandaşların salgın psikolojisiyle bir anda evlerinden çıkamaz hale gelmesinin birey psikolojisi üzerine etkilerini Türk Psikologlar Derneği İzmir önceki dönem Şube Başkanı Psikolog ve Aile Danışmanı Mevlüt Ülgen ile görüştük. Ülgen, Bu dönemde alışık olduğumuz günlük rutinlerin sürdürülmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Röportajın tamamını  okumak için ; https://www.sonmuhur.com/kriz-firsata-cevrilebilir-14671.html